Velká Británie do roku 2022 zdvojnásobí počet letounů F-35

Velká Británie do roku 2022 zdvojnásobí počet letounů F-35
Popisek: F-35
18 / 11 / 2018, 16:00

Britský ministr obrany Gavin Williamson oznámil, že Velká Británie se chystá do roku 2022 zdvojnásobit stávající počet letounů 5. generace F-35.

Podle Williamsona objednala Velká Británie dalších 17 stíhačů F-35, jež doplní stávající řady letounů, kterých má k Velká Británie zatím dispozici 16, přičemž 2 další stroje již byly objednány.

psali jsme: Je čínský stíhač J-20 křížencem ruského Migu 1.44 a americké F-35?

Britské F-35 jsou umístěny na základně RAF v Marhamu a také v USA. 17 nových F-35 bude Velké Británii dodáno mezi lety 2020-2022. Do roku 2022 by tak RAF měla disponovat celkem 35 těmito letouny. Celkově se Velká Británie zavázala koupit 138 strojů F-35.

psali jsme: Belgie na cestě k letounům F-35. USA schválily prodej stíhaček páté generace

,,Jsem velmi potěšen oznámit, že zdvojnásobujeme počet letounů F-35. Toto je další velká objednávka v našem největším obranném programu," prohlásil Williamson. Dodal, že celkově program pořízení letounů F-35 má přinést 35 miliard liber do britské ekonomiky.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace