Velká Británie získala vozidla Rheinmetall Mission Master - Cargo

Velká Británie získala vozidla Rheinmetall Mission Master - Cargo
Popisek: Rheinmetall Mission Master
19 / 04 / 2020, 12:00

Ozbrojené síly Jejího Veličenstva si objednaly čtyři robotická vozidla Rheinmetall Mission Master. Tato bezpilotní pozemní vozidla jsou upravena pro transport nákladu a budou součástí programu Robotic Platoon Vehicle Spojeného království. Program má určit možnosti, jak mohou bezpilotní vozidla posílit bojovou efektivitu a schopnosti pěších jednotek na úrovni čety. Čtyři vozidla Mission Master – Cargo budou dodána v průběhu jara 2020.

Součástí objednávky jsou i dva systémy pro nosítka, které mohou být do vozidla začleněny během pouhých 60 vteřin. Objednávka z konce roku 2019 zahrnuje i trénink, servis a náhradní díly. Vozidla dodá Rheinmetall Canada, podporu na místě zajistí Rheinmetall BAE Land Systems.

Robotika již nějakou dobu mění moderní bojiště. Modulární bezpilotní pozemní vozidlo Rheinmetall Mission Master zlepšuje výkon pozemních jednotek, a to několika způsoby. Umělá inteligence a robotická síla stroje znamenají, že může vykonávat řadu špinavých, jednotvárných nebo nebezpečných úkolů, které by jinak musela provést jednotka. Takto se vojáci mohou soustředit na hlavní úkoly v rámci svých misí.

Mission Master – Cargo snižuje zátěž, kterou musejí vojáci nést, což zvyšuje jejich pohyblivost a výkonost. Prostor pro uskladnění nákladu a robustní design umožňují naložit až půl tuny materiálu, taktického vybavení nebo zdravotnických pomůcek.

Mission Master je připraven do akce, může jako plnohodnotný člen týmu fungovat v autonomním nebo polo-autonomním módu. Platforma Mission Master je navržena pro maximální flexibilitu, může být upravena pro široké spektrum různých misí, a to díky vestavěným modulům speciálně připraveným pro rychlou instalaci. Vozidlo lze využívat například na pozorování, ochranu, evakuaci raněných nebo mrtvých, hašení požárů, CBRN (chemical, biological, radiological and nuclear) průzkum a detekce. Může sloužit i jako mobilní rádio stanice.

Kombinace rychlosti, rozšiřitelné autonomie a prověřené vysoké mobility ve všech typech terénu dělá z Mission Master silného a velmi spolehlivého člena pěších jednotek operujících v malých skupinách.

Tagy článku