Velká zakázka pro Bundeswehr: Rheinmetall dodá německé armádě desítky tisíc dělostřeleckých granátů

Velká zakázka pro Bundeswehr: Rheinmetall dodá německé armádě desítky tisíc dělostřeleckých granátů
11 / 04 / 2019, 17:00

Německý Bundeswehr uzavřel smlouvu se společností Rheinmetall na dodávku dělostřelecké munice. Smlouva v hodnotě kolem 109 milionů EUR (včetně daně z přidané hodnoty) zahrnuje dodávku více než 32 000 granátů s opcí na dodatečných 11 000 v hodnotě přibližně 37 milionů EUR (včetně DPH). Plnění dodávky začne v roce 2019. Smlouva poběží po dobu pěti let. Rheinmetall Waffe Munition bude vyrábět 155 mm dělostřeleckou munici v Unterlüßu.

Bundeswehr objednal střelivo ráže 155 mm DM121, které má ze samohybné houfnice PzH 2000 dostřel až 30 kilometrů. Vzhledem k necitlivým vlastnostem výbušniny, kterými se vyznačuje, může být toto střelivo využito také při tréninkových operacích a cvičeních v terénu. S ohledem na to se předpokládá, že roční spotřeba se bude pohybovat na úrovni několika tisíc granátů. Objednávka následuje po první dodávce 30 000 kusů munice, kterou Bundeswehr získal v roce 2009.

Model munice DM121 vyvinutý firmou Rheinmetall nabízí vynikající výkonové parametry. Granát, který obsahuje několik kilogramů vysoce výkonné výbušniny, může zasahovat cíle ve vzdálenosti až 30 kilometrů. Jedná se také o velmi přesnou munici: u maximálního dosahu přibližně 85 % všech granátů zasáhne oblast velikosti fotbalového hřiště. Díky souhře vysoce kvalitních komponent je střelivo DM121 schopno proniknout několikacentimetrovou stěnou ze železobetonu a řízeně explodovat na opačné straně. Granát DM121, který je navržen pro bezpečný a spolehlivý provoz při teplotách od -46 ° C do + 63 ° C, dosahuje stejného vynikajícího stupně účinnosti ve všech klimatických pásmech po celém světě. Necitlivá výbušnina je nejenom schopna způsobit ničivý účinek na určené cíle, ale také chrání přátelské síly, pokud je munice zasažena nepřátelskou palbou nebo vystavena jiným formám mechanického namáhání atd.

 

Tagy článku