VERU STŘÍLÍ OTÁZKY: Za odklad BVP nesou vinu úředníci na ministerstvu. Chceme změnu legislativy a pružnější nákupy, říká poslanec Vích

VERU STŘÍLÍ OTÁZKY: Za odklad BVP nesou vinu úředníci na ministerstvu. Chceme změnu legislativy a pružnější nákupy, říká poslanec Vích
Autor fotografie: redakce |Popisek: Veru střílí otázky
15 / 09 / 2021, 17:00

Do dalšího dílu předvolebního pořadu Security Magazínu si Veronika Tušlová pozvala místopředsedu výboru pro obranu Radovana Vícha (SPD). Zajímal ji názor na skončenou misi v Afghánistánu, na český průmysl a jeho podíl na zakázkách v rámci obrany, na tendr BVP a na připravenost Armády ČR.

Veronika, studentka připravující se na navazující magisterské studium na Univerzitě obrany, zve do svého nového pořadu klíčové politiky a další osobnosti, které mají co říct k tématu obrany a bezpečnosti. Nejen v předvolebním čase, ale právě nyní – hodnotí uplynulé funkční období vlády, výkon ministerstva obrany, a prezentují své vlastní plány a koncepce pro další čtyři roky. Do dalšího dílu si Veronika pozvala místopředsedu Výboru pro obranu Radovana Vícha, který kandiduje za Liberecký kraj za politickou stranu SPD.

Radovan Vích: Kritizujeme celý akviziční proces na ministerstvu obrany. Myslím si, že je to hlavní brzda toho všeho, co v současné době v Armádě probíhá a nelze dlouhodobě plánovat koncepci a nákupy strategických projektů tak, aby v konečném důsledku tam nebylo zapojení firem z České republiky, a spoléhali se na to, že se nějaký produkt vyrobí u nás a venku na to dají razítko a v podstatě veškeré daně z přidané hodnoty v rámci výrobku směřují na západ. Takže potřebuje ministerstvo obrany zásadní změnu.

V oblasti obrany se volební program SPD bude zaměřovat na přípravu na krizové stavy – rozvoj mobilizačních schopností armády, vytváření rezerv a zásob, Znovuvybudování českého zbrojního průmyslu, podporu exportu, posílení kybernetické bezpečnosti státu, obranu proti teroristickým a hybridním útokům, na efektivní součinnost všech složek státu při plnění úkolů zajišťující vnější i vnitřní bezpečnost a na modernizaci technického vybavení Armády ČR.

Ve videu více nejen o modernizaci a posílení Armády ČR, o českém obranném průmyslu a jeho podílu na zakázkách, o soběstačnosti státu, o faleristice, o ukončené misi v Afghánistánu ale také, jaké priority v sektoru obrany budou pro pana poslance pro další volební období, pokud bude zvolen:

                                                                          Video: YouTube

 

Tagy článku