Video: Hořící ruská ponorka ve Vladivostoku

Video: Hořící ruská ponorka ve Vladivostoku
21 / 01 / 2018, 19:00

V neděli se na internetu objevily záběry z Vladivostoku, na kterých je možný vidět hustý kouř, který se line z blízkosti dvou ponorek na ruské ponorkové základně. Ruské námořnictvo ale tvrdí, že je to součástí cvičení kontroly škod.

Podle ruské zpravodajské agentury Interfax popřela tisková služba ruské Tichomořské flotily dřívější zprávy ruských sdělovacích prostředků o tom, co se zdálo být požárem na hlavní základně tichomořské flotily.

Psali jsme: Rusko buduje gigantickou jadernou ponorku, větší než Typhoon z dob SSSR

V dubnu 2015 hořela v docích v Severodvinsku opravovaná jaderná ponorka třídy Oscar-II, prý ale neměla na palubě žádné zbraně ani jaderné palivo. Tehdy se sto padesát pět metrů dlouhá ruská jaderná ponorka se vznítila v loděnici patrně po té, co začal při svařování hořet izolační materiál.  

Pro video klikněte na odkaz: //twitter.com/Capt_Navy/status/955044381890961411/video/1

Podobná událost se stala již v roce 2011, když byla poškozena opravovaná jaderná ponorka při rozsáhlém požáru v Murmansku. Tehdy bylo zraněno devět lidí, kteří se pokoušeli uhasit oheň, když se vzňal pogumovaný vnější trup ponorky.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.