Videa z blízkého setkání ruského Su-27 a amerického EP-3

Videa z blízkého setkání ruského Su-27 a amerického EP-3
Popisek: Ilustrační obrázek Su-27
01 / 02 / 2018, 09:00

Americké námořnictvo zveřejnilo další videa ukazující nebezpečné přiblížení ruského pilota na Su-27 ke špionážnímu letounu EP-7, který se pohyboval v mezinárodním prostoru nad Černým mořem 29. ledna 2018.

29. ledna 2018 bylo americké letadlo EP-3 Aries, které letělo v mezinárodním vzdušném prostoru nad Černým mořem, zachyceno ruským stíhačem Su-27. Toto "blízké setkání třetího druhu" bylo americkou stranou označeno jako nebezpečné, kvůli přiblížení ruského Su-27 do vzdálenosti 1,5 metru k americkému stroji a křížení přímo přes letovou dráhu EP-3. Překřížení letové dráhy způsobilo, že EP-3 letěl proudem spalin z motorů ruského Su-27. Kočkování mezi oběma letadly trvalo dvě hodiny a 40 minut.

Psali jsme: Kočkování s Američany se nevyplatilo sovětskému bombardéru Tu-16, spadl do moře

Zde je několik nově uveřejněných videí z celého konfliktu.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Zdroj: US Navy, Youtube

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace