Video: 20 bombardérů B-52 prchá z letiště před útokem balistických raket

Video: 20 bombardérů B-52 prchá z letiště před útokem balistických raket
Autor: US Air Force|Popisek: B-52
10 / 12 / 2017, 10:30

Ne, nezačala WWIII, pouze americké letectvo trénuje, jak rychle je schopné opustit letiště ohrožené úderem nepřátelských mezikontinentálních balistických raket. A asi je jedno, zda jsou střely ruské nebo čínské. Ty ze Severní Koreje jsou nejméně pravděpodobné.

Každý rok probíhá cvičení  amerického strategického velení známé jako Global Thunder 17. To loňské se konalo 24 - 31 října 2016. Cvičení Global Thunder 17 je navrženo tak, aby se dala zhodnotit operační připravenost a kooperace sil podřízených ministerstvu obrany. Od svého založení v roce 2005, poskytuje cvičení realistický výcvik pro velení jaderných sil USA, rozvíjí řídící a komunikační schopnosti. 

Cílem cvičení zachyceného na videu, bylo zanechat leteckou základnu prázdnou, než dorazí nepřátelské střely. Čas který měl letecký personál k dispozici byl pouhých 30 minut. To ve skutečnosti není zrovna moc, je to skoro kratší doba, než vám doručí objednanou pizzu.

psali jsme:  Video: Severní Korea útočí na USS Carl Vinson

Během studené války nazývalo Strategické letecké velení podobnou akci slovy "Minimum Interval Take-Off", zkráceně MITO. Každou minutu se musí vznést k nebi 4 bombardéry, tedy každých 15 vteřin se k nebi vznese jeden strategický podzvukový bombardér dlouhého doletu, každý o hmotnosti přes 200 tun.

psali jsme: Trump posílá útočný svaz v čele s letadlovou lodí k Severní Koreji

Povedlo se a hypotetický jaderný úder nalezl základnu US Air Force prázdnou, všech 20 bombardérů se dostalo do vzduchu.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: We Are Mighty

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace