VIDEO: Americká výsadková loď USS Portland provedla úspěšný laserový test. Eliminovala dron ve vzduchu

VIDEO: Americká výsadková loď USS Portland provedla úspěšný laserový test. Eliminovala dron ve vzduchu
Autor fotografie: The Drive|Popisek: Výsadková loď USS Portland provádí laserový test
23 / 05 / 2020, 14:00

Výsadková loď USS Portland absolvovala test, při němž byl eliminován dron laserovou technologií LWSD (Laser Weapon System Demonstrator).

USS Portland provedla 16. května úspěšný test eliminováním vzdušného cíle - dronu pomocí technologického demonstrátoru námořního laseru LWSD. Americké námořnictvo neuvedlo, kde se test odehrál a k testu prohlásilo, že proběhl v Pacifiku. Síla laseru má odhadem činit 150 kW. Podle US Navy je provádění těchto testů dalším důležitým krokem k možnému budoucímu zavádění laserů na své lodě.

                              

                                                                   Video: YouTube

 

Americká výsadková loď USS Portland z třídy San Antonio byla jako první plavidlo vybrána k tomu, aby otestovala technologický demonstrátor námořního laseru LWSD. Podle velitele výsadkové lodi kapitána Karreyho Sanderse poskytují tyto pokročilé testy cenné informace o schopnostech laseru LWSD proti potenciálním vzdušným hrozbám, jako jsou například UAV. 

Americké námořnictvo již v roce 2017 otestovalo v Perském zálivu první aktivní laserovou zbraň za 40 milionů dolarů, která se zaměřuje na sestřelení dronů, ale i na další cíle. Výkonné dělo, instalované na dopravní lodi USS Ponce, má podle US Navy výkon 30 kW a zároveň je přesnější než kulka.

 

Zdroj: Naval News

Tagy článku