VIDEO: Americké námořnictvo pokřtilo letadlovou loď USS John F. Kennedy, nahradí dosluhující USS Nimitz

VIDEO: Americké námořnictvo pokřtilo letadlovou loď USS John F. Kennedy, nahradí dosluhující USS Nimitz
Popisek: USS John F. Kennedy (CVN-79).
10 / 12 / 2019, 12:00

V sobotu americké námořnictvo na slavnostní ceremonii pokřtilo druhou letadlovou loď z třídy Gerald R. Ford, USS John F. Kennedy (CVN-79).

7. prosince byla ve městě Newport News ve Virginii slavnostně pokřtěna letadlová loď USS John F. Kennedy z třídy Gerald R. Ford. USS John Kennedy má nahradit ve službě legendární USS Nimitz okolo roku 2022. 

                              

Pro americké námořnictvo jde o významnou událost, protože nejmodernější letadlové lodě třídy Gerald R. Ford mají v budoucnosti tvořit osu US Navy. Celkem se v této třídě počítá s 5 plavidly, dalším na řadě má být Enterprise (CVN-80), která má být spuštěna na vodu v roce 2025 a zařazena do služby o dva roky později. Enterprise pak nahradí letadlovou loď Dwight D. Eisenhower.

Dvě zbývající plavidla, která již byla námořnictvem objednána,  jsou zatím bezejmenná.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace