VIDEO: Americké námořnictvo vyřadilo ze služby vrtulníkovou výsadkovou loď USS Bonhomme Richard

VIDEO: Americké námořnictvo vyřadilo ze služby vrtulníkovou výsadkovou loď USS Bonhomme Richard
Autor: James R. Evans, public domain|Popisek: USS Bonhomme Richard
18 / 04 / 2021, 13:00

Při závěrečné ceremonii na námořní základně v San Diegu US Navy vyřadila ze služby vrtulníkovou výsadkovou loď USS Bonhomme Richard. Plavidlo utrpělo těžké škody při vážně explozi a následném požáru v červenci minulého roku.

 

                                  

                                                                        Video: YouTube

 

Americké námořnictvo se 14. dubna při závěrečné ceremonii na námořní základně v San Diegu rozloučilo s vrtulníkovou výsadkovou lodí USS Bonhomme Richard. Plavidlo bylo těžce poškozeno minulý rok v červenci, kdy došlo na její palubě k explozi a následnému masivnímu požáru. Výsledkem bylo 60 zraněných.

US Navy se rozhodla zpečetit osud svého plavidla, protože rozsáhlé opravy by si vyžádaly rovněž vysoké finanční náklady a celý proces by mohl trvat neúměrně dlouho. Současně probíhá vyšetřování příčiny exploze a požáru, které poslaly vrtulníkovou výsadkovou loď do předčasného důchodu.

Proces následného sešrotování plavidla bude trvat zhruba 9-12 měsíců a bude stát asi 30 milionů dolarů. USS Bonhomme Richard stál v roce 1998 750 milionů dolarů, což odpovídá dnes 1,2 miliardě dolarů.

USS Bonhomme Richard byl vrtulníkovou výsadkovou lodí třídy Wasp. Kontrakt na její stavbu byl udělen loděnici Ingalls Shipbuilding v roce 1992. Kýl lodi byl položen v roce 1995, plavidlo spuštěno na vodu o dva roky později a do služby zařazeno srpnu 1998.

 

Zdroj: seapowermagazine.org

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace