Video: Americký superstíhač F-22 pohledem posádky ruského bombardéru Tu-95

Video: Americký superstíhač F-22 pohledem posádky ruského bombardéru Tu-95
Autor fotografie: USAF|Popisek: Ilustrační obrázek
22 / 05 / 2018, 11:00

Ruské letectvo publikovalo krátké video natočené posádkou strategického bombardéru Tu-95, které zachycuje aljašské F-22.

12. května vzlétly ze základny Elmendorf-Richardson na Aljašce dva letouny páté generace F-22 Raptor, aby zachytily a vizuálně identifikovaly dva ruské bombardéry Tu-95 Bear mířící okolo Aljašky na sever od Aleutských ostrovů v rámci Zóny identifikace vzdušné obrany tzv. ADIZ.

psali jsme: Video: Ruský bombardér Tu-95 je tak hlučný, že ho slyší posádky ponorek US Navy pod vodou

ADIZ může přesahovat území země, aby poskytla zemi více času na reakci na možné nepřátelské letadlo. Ve skutečnosti může být každé letadlo, které létá uvnitř těchto zón bez oprávnění, označeno jako hrozba a považováno za nepřátelské letadlo, což vede k zachycení a vizuální identifikaci stíhacím letounem.

Video zde 

F-22

Obří strategický bombardér pocházející z dob SSSR je jako jediný svého druhu poháněn turbovrtulovými motory. Podle informací z BBC je Tu-95 považován za nejhlučnější letadlo v současnosti. Dokonce se tvrdí, že posádky amerických ponorek mohou slyšet námořní variantu těchto letadel, i když jsou ještě pod vodou.

psali jsme: Bombardér navrhnutý vo väzení- Tupolev Tu-2

Západní stíhací piloti, kteří zachytávali sovětské/ruské medvědy v mezinárodním vzdušném prostoru, hlásili, že turbovrtulové motory tohoto monstra studené války přehlušují jejich vlastní proudové motory.

Nejdražší letoun všech dob, F-22 Raptor byl vyroben v počtu 195 kusů a poslední stroj sjel z výrobní linky 13. prosince 2011. Cena jednoho kusu včetně vývoje a ceny výrobní linky se podle odhadů z roku 2012 vyšplhala až na 412 milionu dolarů (v přepočtu téměř 9 miliard korun).


Nepřehlédněte na Security magazínu:
 Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: The Aviationist.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace