Video: B-52H přistávají v britském Fairfordu

Video: B-52H přistávají v britském Fairfordu
Autor fotografie: Ronnie Macdonald (CC BY 2.0)|Popisek: B-52H
05 / 06 / 2017, 16:00

1. června přistály dva strategické bombardéry B-52H Stratofortresses patřící do 2. BW z Barksdale v Louisianě, na letecké základně Royal Air Force ve Fairfordu. Bombardéry budou podporovat různá cvičení po celé Evropě v průběhu června.

Ve skutečnosti obě letadla pocházejí z různých základen. Stroj s volacím znakem „MYTEE 51“, přiletěl do Velké Británie přes severní Evropu, stroj s volacím znakem „MYTEE 96“ z katarské základny Al Udeid, kde se účastnil operací proti Islámskému státu.

B-52 ze základen Barksdale nebo Minot jsou v Evropě nasazovány nejméně jednou ročně a pravidelně se účastní každoročních cvičení Sabre Strike a BALTOPS.

Bombardéry B-52 mohou nést až 141 610 kg paliva, jejich užitečná hmotnost je 31 500 kg. Dostup stroje je 15 408 metrů, maximální rychlost 1024 km/h a dolet 15 633 km. Díky vylepšením z posledních let a plánovaným budoucím vylepšením je B-52H stále mimořádně schopnou platformou. Vzhledem k plánovanému vyřazení až v roce 2040, budou mít některé stroje v době svého vyřazení již váce než 80 let!

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.