VIDEO: Bojový křest ruských obrněných vozidel Tajfun-VDV na Ukrajině

VIDEO: Bojový křest ruských obrněných vozidel Tajfun-VDV na Ukrajině
Autor fotografie: Vitalij Kuzmin / CC BY-NC-ND|Popisek: Vozidlo K-4386 Tajfun-VDV
03 / 10 / 2022, 14:30

Ruská kolová obrněná vozidla K-4386 Tajfun-VDV byla nasazena na ukrajinské válečné pole.

Na ukrajinské válčiště zamířily také první ruská obrněná vozidla K-4386 Tajfun-VDV. Na sociálních sítích se objevily v minulých dnech videa, která dokladují, že nová kolová obrněná vozidla se skutečně nacházejí na Ukrajině.

První informace o obrněném vozidle prosákly v říjnu 2016, vozidlo bylo poprvé představeno na vojensko-technickém fóru Armija v srpnu 2017 nedaleko Moskvy. Jedná se o přírůstek do rodiny ruských vozidel Tajfun.

K-4386 Tajfun -VDV je poháněn dieselovým motorem KAMAZ 610.10-350 o výkonu 350 koní. Obrněnec může dosáhnout maximální rychlosti 105 km/h. Jízdní dosah vozidla je pak 1 200 km. Výzbroj vozidla tvoří bezosádková věž BM-30-D s jedním automatickým kanónem 2A42 ráže 30 mm, jedním koaxiálním kulometem PKTM ráže 7.62 mm a šesti kouřovými granáty.

Pancéřování vozidla tvoří kombinace keramických kompozitů a ocelových pancířů, vozidlo má monokokovou strukturu s integrovaným brněním ve tvaru V, aby došlo ke tlumení výbuchů min. Bojová hmotnost K-4386 Tajfun -VDV Posádku vozidla může tvořit 8 vojáků včetně řidiče, velitele a střelce. Vozidlo může být vysazeno i z letadla na padáku.

Tajfun si dobře poradí s méně přístupnými terény, je schopnen se bez problémů pohybovat také v hornatém prostředí, může manévrovat i ve výšce 4 500 m nad mořem.

Zdroj: Army Recognition, Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace