Video bombardéru B-1 na leteckém dni Oshkosh 2017

Video bombardéru B-1 na leteckém dni Oshkosh 2017
30 / 07 / 2017, 12:00

Asi ty nejúžasnější záběry ukazující americký strategický bombardér B-1B během vysokorychlostního průletu se zapnutým přídavným spalováním, jaké kdy vznikly.

Video bylo natočeno 26. července 2017, a ukazuje strategický bombardér B-1 Lancer ukazující vysokorychlostní průlet během leteckého dne EAA AirVenture Oshkosh 2017, který se koná od 24.7. až do 30.7 ve Wisconsinu.

Původ tohoto impozantního letadla je možné vystopovat až do 60. let minulého století, první sériový stroj vzlétl díky americkému prezidentu Ronaldu Reaganovi ale až 18.10.1984 a sériové stroje se k jednotkám začaly dostávat až o rok později.

Psali jsme: Stanou se z B-1B těžké stíhače?

Původní varianta označená B-1A byla mnohem rychlejší než B-1B, která se dostala do výroby. B-1A měla být schopna proniknout sovětskou protiletadlovou obranou a zaútočit na Moskvu jadernými zbraněmi.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace