Britské námořnictvo otestovalo novou víceúčelovou raketu Martlet

Britské námořnictvo otestovalo novou víceúčelovou raketu Martlet
Autor: Royal Navy
21 / 07 / 2019, 14:00

Royal Navy 16. července oznámila, že otestovala úspěšně novou raketu Martlet od společnosti Thales proti teroristům a sebevražedným atentátníkům útočících z malých plavidel.

Fregata HMS Sutherland během testu vystřelila čtyři nové rakety Martlet na rychle se pohybující člun u pobřeží Walesu. Cílem zkoušky bylo zjistit, zda rakety mohou být odpáleny plavidla a také vrtulníku. Podle velícího důstojníka fregaty Toma Weavera byl výsledek testu ,,působivý". Předtím byla testována i varianta systému, která je určená k likvidaci nepřátelských dronů. 

Nová raketa pak má být integrována z 30 mm kanonem, jímž je fregata HMS Sutherland vybavena. Tento kanon je efektivní proti cílům na blízkou vzdálenost, nicméně právě integrace rakety Martlet s zvýší účinnost a obranné schopnosti plavidel.

Víceúčelová raketa Martler je navržená k ničení malých člunů či plavidel, které představují hrozbu britským lodím. Operují z nich teroristé i sebevražední atentátníci. Ale nejen těm. Britské námořnictvo znepokojily nedávné incidenty, kdy byla napadena plavidla převážející obchodní a vojenský materiál systémy vybavenými výbušnými zařízeními, proto činí taková opatření, aby jim mohla v budoucnu zabránit. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace