VIDEO: Čína představila věrnou kopii amerických kamikaze dronů Switchblade

VIDEO: Čína představila věrnou kopii amerických kamikaze dronů Switchblade
Autor fotografie: Wikimedia Commons, volné dílo|Popisek: Switchblade 300 (ilustrační obrázek)
12 / 09 / 2022, 13:00

Čína prezentovala svůj kamikaze dron FH-901, za jehož vývojem stojí společnost China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC).

Nový kamikaze dron (nebo také ,,loitering munition" - vyčkávací munice) představila světu Čína. Na videu je vidět, jak voják vypouští stroj do akce, který následně zničí svůj cíl - připravený tank. Na první pohled se jedná o docela věrnou kopii amerických kamikaze dronů Switchblade 300, které dodávají USA Ukrajině. Sama Čína poukazuje na to, že jejich dron má představovat více než zdatnou konkurenci americkéhmu stroji.

                                   

                                                                          Video: YouTube

Nejen vzhledem se ale FH-901 podobá svým americkým kolegům, jak soudí vojenští experti. Podle dostupných informací činí maximální operační dosah stroje 15 km, což znamená, že by mohl být určen k misím odehrávájícím se v městských prostředích. Ve vzduchu pak má vydržet dron 60 minut. Jeho maximální rychlost činí 288 km/h, FH-901 může letět v maximální výšce okolo 100-150 metrů.

Nový čínský dron může být vypuštěn kromě země také ze vzduchu.


Zdroj: bulgarianmilitary.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace