VIDEO: Čína spustila na vodu nejnovější vrtulníkovou výsadkovou loď typu 075

VIDEO: Čína spustila na vodu nejnovější vrtulníkovou výsadkovou loď typu 075
Autor fotografie: screenshot Youtube
27 / 09 / 2019, 14:30

Ve středu proběhla v Šanghaji slavnostní ceremonie spojená se spuštěním nejnovější vrtulníkové výsadkové lodi typu 075 na vodu. Ta má výrazně zvýšit námořní operační schopnosti Číny.

Čína spustila na vodu své nejnovější plavidlo - vrtulníkovou výsadkovou loď typu 075. Ta zatím nemá oficiálně jméno. Celkem vzniknou v této třídě tři lodě, přičemž poslední jednotka má být podle serveru navaltoday.com větší než předchozí dvě. Server navyrecognition.com pak uvedl, že druhá loď se již začala stavět.

 

Vrtulníková výsadková loď bude ještě vybavena radarem, navigačními a elektronickými systémy, a rovněž ubikacemi pro posádku, než se vydá na námořní testy. 

Plavidlo o výtlaku 40 000, které se staví v Šanghaji, má představovat nejmodernější a nejvýkonnější čínskou vrtulníkovou výsadkovou loď. Ta má být mimochodem třetí největší vrtulníkovou výsadkovou lodí na světě.

Podle čínských námořních expertů mají v budoucnu hrát právě vrtulníkové výsadkové lodi velmi důležitou úlohu v prosazování čínských námořních zájmů, v některých ohledech i podstatnější než letadlové lodě. Na ty Čína klade zvláštní důraz.

 

Zdroj: navaltoday.com, navyrecognition.com

Tagy článku