VIDEO: Čína spustila na vodu torpédoborec vyrobený kompletně doma. Je vybaven nejmodernějšími systémy

VIDEO: Čína spustila na vodu torpédoborec vyrobený kompletně doma. Je vybaven nejmodernějšími systémy
Autor: flickr.com (public domain)|Popisek: torpédoborec
02 / 07 / 2017, 10:15

Čína představila nový torpédoborec v rámci modernizace své flotily.

Nové plavidlo typu 055, které bylo spuštěno na vodu v šanghajských docích, má výtlak 10 000 tun a je vybavené nejmodernějšími protivzdušnými, protiraketovými, protilodními a protiponorkovými zbraněmi.

Čína chce mít ve své flotile čtyři takové torpédoborce v rámci postupné modernizace. Čínský torpédoborec ještě projde plánovanými testy, než bude oficiáln uveden do provozu.  

Torpédoborec typu 055 má být dalším plavidlem, které má přispět k obraně čínského pobřeží, které je dlouhé 14 500 kilometrů. 

Čína se chce nyní systematicky soustředit na rozšíření své flotily. Podle tamních médií schválila v roce 2016 uvedení do provozu 18 lodí včetně torpédoborců, korvet či fregat s naváděnými raketami. Čínské námořnictvo chce mít okolo 265 - 273 válečných lodí, ponorek a logistických plavidel do roku 2020.

V dubnu tohoto roku spustila Čína na vodu vlastní letadlovou loď, jejímž vzorem byl ukrajinský model.

psali jsme:

Video: Největší britská válečná loď HMS Queen Elizabeth

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace