VIDEO: Čína vyvinula novou laserovou zbraň ZKZM-500. Kdo se jí postaví do cesty, toho prý spálí na uhel

VIDEO: Čína vyvinula novou laserovou zbraň ZKZM-500. Kdo se jí postaví do cesty, toho prý spálí na uhel
Popisek: Ilustrační obrázek
01 / 01 / 2019, 18:00

ZKZM-500, tak zní možná název čínské pušky budoucnosti. O ní se v médiích (South China Morning Post) hovořilo již v létě minulého roku, a nyní znovu ,,péčí" některých světových deníků.

Co zatím víme o nové čínské zbrani? ZKZM-500 je laserovou puškou, která má v řadách nepřítele učinit hotovou spoušť. Futuristická zbraň je údajně schopná okamžitě spálit lidskou kůži a její tkáň na uhel, a to na vzdálenost téměř jednoho kilometru, uvedl server The Sun.

psali jsme: Čína namontovala railgun na torpédoborec Type 055, předběhla tak USA?

ZKZM-500, která váží 3 kila, používá lithiovou baterii, jež se dá dobíjet. Na jedno dobití pak má puška vystřelit přes 1000 ran. Její velkou výhodou je to, že nevydává prakticky žádný zvuk a generuje velmi účinný 15milimetrový laserový paprsek. Pušku je pak možné namontovat i na vozidlo. 

                                 

Podle deníku The Sun je ZKZM-500 díky své malé velikosti připravena na sériovou výrobu. Její cena činí údajně 15 000 dolarů.

psali jsme: Na veletrhu obranného průmyslu DSEI bylo představeno laserové dělo UK Dragonfire

Na začátku roku 2018 South China Morning Post precizoval některé vlastnosti nové čínské pušky a napsal, že Xi’an Institute of Optics and Precision Mechanics, který je součástí čínské Akademie věd, už zkonstruoval a otestoval prototyp zbraně.

Nicméně všechny informace je třeba zatím brát s rezervou a čekat na jejich potvrzení.

 

Zdroj: thesun.co.uk, scmp.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace