VIDEO: Čína začala s námořními testy nové letadlové lodi, kterou postavila sama

VIDEO: Čína začala s námořními testy nové letadlové lodi, kterou postavila sama
Autor: Screenshot YouTube
14 / 05 / 2018, 14:00

V neděli začaly námořní testy nové letadlové lodi, která kompletně vznikla v Číně.

Včera opustila čínská letadlová loď Typ 002, která ještě nemá oficiální název, ale spekuluje se o jménu Šan-tung, přístav Ta-lien, aby zahájila nezbytné námořní testy. Stavba plavidla začala v roce 2014 a očekává se, že vstoupí do služby v roce 2020. Začátek námořních testů plavidla o výtlaku 50 000 tun stál v pozornosti většiny čínských médií a také vojenských expertů.

psali jsme: Propagační video letadlové lodi Liaoning boří čínské sociální sítě

Plavidlo má být vybaveno integrovaným elektrickým propulsním systémem, což v praxi umožní provoz  elektromagnetického katapultu, podobným, jaký má americká letadlová loď USS Gerald  R. Ford. 

psali jsme: Čína potvrdila stavbu druhé letadlové lodě

V dubnu server nationalinterest.org s odvoláním na magazín Kanwa Defense Review uvedl, že probíhají přípravy i pro stavbu další letadlové lodi v Šanghaji, která by měla být větší než Liao-ning či Šan-tung. Jednalo by se o plavidlo o výtlaku 85 000 tun s délkou 390 metrů. Tento kolos by tak byl prozatím nejambicióznějším čínským projektem v oblasti stavby letadlových lodí

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace