VIDEO: Čínská odpověď na americkou ,,matku všech bomb"

VIDEO: Čínská odpověď na americkou ,,matku všech bomb&quote;
Autor: screenshot Youtube
07 / 01 / 2019, 09:00

Čína otestovala nejsilnější nejadernou bombu, kterou má ve svém arzenálu, informoval server defence-blog.com s odvoláním na čínská státní média.

Test se uskutečnil 4. ledna v neznámé lokaci, kam byla shozena čínská ,,matka všech bomb" ze strategického bombardéru H-6K a způsobila gigantickou explozi. Kvůli velikosti bomby může bombardér H-6 převážet pouze jednu. Nicméně podle vojenských expertů je bomba lehčí a menší než její americký protějšek (GBU-43), který byl vyzkoušen v Afghánistánu v roce 2017.

                           

Podle zpravodajské agentury Sin-chua se jedná o nový typ masivní bomby, kterou vyvinula společnost China North Industries Corporation (Norinco), jež je hlavním dodavatelem bojových platforem a zbraní pro Čínskou lidovou osvobozeneckou armádu.

 

 Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace