VIDEO: Čínská tanková výsadková loď s namontovaným railgunem začala s námořními testy

VIDEO: Čínská tanková výsadková loď s namontovaným railgunem začala s námořními testy
05 / 04 / 2019, 11:00

Čína začala s dlouhodobými námořními testy plavidla, na něž byl namontován railgun.

Čínská tanková výsadková loď Haiyangshan, která má namontovaný railgun, absolvuje sérii námořních testů. Podle plánu by testy měly skončit do roku 2023.

                                   

Haiyangshan je speciálně uzpůsobeným plavidlem pro railgun, zbraní, o níž dlouho panovaly pochyby, jestli ji Čína vůbec vlastní. Tanková výsadková loď byla spatřena při plavbě na řece Jang-c’-ťiang.

Railgun by se mohl stát součástí čínské výzbroje do roku 2025.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace