VIDEO: Čínský ,,zabiják" amerických letadlových lodí byl vypuštěn

VIDEO: Čínský ,,zabiják&quote; amerických letadlových lodí byl vypuštěn
Popisek: DF-26
27 / 01 / 2019, 14:00

Čína uvolnila video vypuštění rakety DF-26, která má mít drtivou sílu.

Podle čínských vojenských činitelů představuje DF-26 novou generaci rakety středního a dlouhého doletu, která byla kompletně vyrobena Čínou. Je schopná nést jak konvenční, tak jadernou hlavici, provádět rychlé jaderné protiútoky. Raketa dokáže zasáhnout cíle na zemi, tak na moři, a ,,jistí" si před ní nemají být ani americké letadlové lodě, které podle některých zdrojů může střela zničit.

Podle Pekingu však DF-26 nemá sloužit pro útočné účely, ale naopak pro ,,sebeobrannou jadernou strategii". Jinými slovy to znamená, že v případě možného válečného konfliktu ji Čína nevypustí jako první.

                                

Zdroj: youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace