VIDEO: Dron Air Hopper od Israel Aerospace Industries bude převážet zraněné vojáky z bojiště

VIDEO: Dron Air Hopper od Israel Aerospace Industries bude převážet zraněné vojáky z bojiště
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Air Hopper
13 / 10 / 2017, 09:00

Israel Aerospace Industries (IAI) úspěšně dokončila test svého nového dronu Air Hopper.

Nový dron Air Hopper od společnosti IAI vykonal úspěšně testy a byl představen vysokým činitelům obranného průmyslu a izraelských ozbrojených sil.

psali jsme: VIDEO: Umí střílet z odstřelovačské pušky či kulometu. Představuje se smrtící dron TIKA

V simulovaném testu, který se skládal ze dvou ,,scénářů", Air Hopper prokázal, že dokáže přepravit zraněného vojáka z bojiště na bezpečné místo k urgentnímu ošetření při stálém sledování jeho životních funkcí ve vzduchu. Dron  má v kritické situaci panující na bojišti ušetřit pokud možno co nejvíce lidských životů. 

Druhá část zkoušky sestávala z převozu logistických zásob k izolované jednotce na frontové linii, která by byla přístupná dalším vojákům pouze za cenu zvýšeného rizika. 

 

Air Hopper je podle svého výrobce IAI malým vrtulníkovým dronem, který může nést náklad až 180 kilogramů. UAV je schopné vyvinout rychlost až 120 km/h a ve vzduchu může strávit dvě hodiny. Pohání jej malý interní spalovací motor, jehož cena je znatelně nižší než u ,,standardní" přepravní helikoptéry. Podle IAI může Air Hopper fungovat ve dne či v noci a především ve složitých podmínkách válčiště.

psali jsme: Nový bojový dron s kolmým startem pro americkou námořní pěchotu

IAI ve svém prohlášení uvedla, že zkouška nového UAV znamená ,,důležitý milník" pro svět bezpilotních strojů s přihlédnutím k možnostem, které Air Hopper nabízí. Ten má podle IAI minimalizovat riziko, které hrozí vojákům v bojovém poli.

Zdroj: timesofisrael.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.