Video: Druhý cvičný letoun Boeing T-X ve vzduchu

Video: Druhý cvičný letoun Boeing T-X ve vzduchu
25 / 04 / 2017, 13:00

Americký Boeing a švédský Saab mají ve vzduchu druhý cvičný letoun T-X, který by se měl poprat o možnost dodávek cvičných letounů pro US Air Force.

Nové cvičné stroje mají být využity pro budoucí piloty F-35 a dalších strojů 5. generace. Jedná se o zcela nový tréninkový systém navržený speciálně pro výcvikové mise US Air Force, zahrnující dodávku cvičných letounů, školení a podpory.

Psali jsme: Nový cvičný letoun od Lockheedu má DNA úspěšné F-16

Společnosti Boeing a Saab odhalily svůj návrh v září 2016 a první letoun vzlétl v prosinci loňského roku.

Projekt TX má nahradit stárnoucí cvičné letouny T-38 US Air Force. Počáteční operační schopnosti letounů je plánována na rok 2024.

Zdroj: Boeing

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace