VIDEO: Druhý testovací letoun Gripen E poprvé vzlétnul

VIDEO: Druhý testovací letoun Gripen E poprvé vzlétnul
Popisek: Gripen E
26 / 11 / 2018, 14:00

Druhý testovací letoun Gripen E s označením 39-9 odstartoval 26. listopadu v 09:50 hodin ke svému prvnímu letu. V kopkitu seděl Robin Nordlander, testovací pilot společnosti Saab.

“Někteří lidé si myslí, že být testoavcím pilotem je nejvíce vzrušující povolání na světě a skutečně tomu tak je. Přesto se při létání s Gripenem nezapotíte, dokonce ani během absolutně prvního letu, jako byl tento. Let proběhl hladce a letoun 39-9 je pro pilota skutečným potěšením. Velmi se těším, až budu ve vzduchu opět testovat další systémy,” řekl experimentální testovací pilot společnosti Saab Robin Nordlander. 

                                  

Během letu, který trval 33 minut, pilot provedl řadu úkonů pro ověření letových vlastností a různých testovacích kritérií, jako například software, systém podpory životních funkcí a rádiový systém.

psali jsme: Gripen E má před sebou zkoušky s podvěšenou výzbrojí a očekává další zákazníky

„Když se do testovacího programu přesně podle plánu zapojil druhý letoun Gripen E, cítili jsme velkou spokojenost. Nový letoun nám umožní rozšířit testovací aktivity, kdy testujeme stále více funkcí palubních systémů a zároveň se dvěma letouny ve vzduchu zvyšujeme celkové tempo testování. Program i nadále přináší dobré výsledky a budí zájem. Naši zákazníci i řada dalších se chce dozvědět více o schopnostech, které Gripen E nabízí svým pilotům,“ řekl Jonas Hjelm, vedoucí divize Saab Aeronautics.

Další fáze testování letounu Gripen 39-9 se zaměří na testy taktických systémů a senzorů.

 

Společnost Saab dodává na světový trh špičkové produkty, služby a řešení od obranných technologií až po řešení civilní bezpečnosti. Saab disponuje aktivitami a zaměstnanci na všech kontinentech a neustále rozvíjí a zdokonaluje nové technologie takovým způsobem, aby byl vždy schopen vyhovět měnícím se představám svých zákazníků. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace