Video: F-35B úspěšně vyzkoušel střelbu z nového externího kanónu

Video: F-35B úspěšně vyzkoušel střelbu z nového externího kanónu
Popisek: Test střelby
22 / 05 / 2017, 09:00

Lockheed Martin F-35B Lightning II Joint Strike Fighter americké námořní pěchoty dokončil zkušební střelby z externího zbraňového systému General Dynamics GAU-22 o ráži 25 mm.

Nový kanón General Dynamics GAU-22 25 mm využívá jedinečnou konfiguraci čtyři hlavní a byl vyvinut z velmi úspěšné pět-hlavňové konstrukce, 25 mm GAU-12 / U také vyráběné firmou General Dynamics. Nový GAU-22, který je v interní variantě nasazen v F-35A a v externím modulu pro mariňácký F-35B a námořnický F-35C je o téměř 20 kg lehčí a vyžaduje o 20 procent méně prostoru než starší GAU-12.

GAU-22 má teoretickou rychlost střelby až 3 300 ran za minutu. Rychlost střelby leteckých kanónů typu Gatling je často označena jako „až do ...“, protože zbrani může trvat několik sekund, než se dosáhne maximální rychlosti střelby z důvodu hmotnosti rotujících hlavní.

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace