VIDEO: I Ankara pomáhá ve válce s Ruskem. V Turecku nakoupené drony Bayraktar TB2 úspěšně zaútočily na ruský konvoj

VIDEO:  I Ankara pomáhá ve válce s Ruskem. V Turecku nakoupené drony Bayraktar TB2 úspěšně zaútočily na ruský konvoj
Autor: Vitaly V. Kuzmin (CC BY-SA 4.0)|Popisek: Buk-M1-2
28 / 02 / 2022, 12:30

V boji proti Rusku pomáhají Ukrajině vydatně útočné drony Bayraktar TB2 nakoupené z Turecka.

V boji proti ruské těžké technice pomáhají výraznou měrou i útočné drony Bayraktar TB2, dodávané z Turecka. Podle velitele ukrajinských vzdušných sil Mykoly Oleščuka provedly drony útoky v Chersonské oblasti a blízko města Malyn, vzdáleném asi 96 km od Kyjeva.

Ukrajina zveřejnila záběry ruského konvoje, v němž bychom našli například protiletadlový systém ve verzi Buk-M1-2. Ten byl právě zničen útokem Bayraktaru TB2. Bayraktary představují účinný útočný prostředek, který Ukrajinci použili ještě před vypuknutím války také na východě Ukrajiny proti proruským separatistům.

Server Defence Blog uvedl, že Bayraktary TB2 zničily kromě již zmíněného protiletadlového systému Buk-M1-2 také raketový systém Tor-M2, 4 tažné houfnice Msta-B a 14 vojenských vozidel.

Bayraktar TB2 vstoupil do služby v roce 2014. Dron je využitelný jak v bojové verzi, tak průzkumné. Jeho maximální rychlost činí 222 km/h, operační dostup 7 300 m a Bayraktar může vydržet ve vzduchu až 24 hodin. Může být vybaven mimo jiné i protitankovými střelami. Současným uživatelem je Katar, Ázerbájdžán či zmíněná Ukrajina.


Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace