Video: Izrael likviduje ruský systém Pantsir-S1

Video: Izrael likviduje ruský systém Pantsir-S1
11 / 05 / 2018, 11:00

Izraelské video zachycuje likvidaci ruského systému Pantsir-S1, který byl dodán syrskému režimu prezidenta Asada Ruskem.

Tento hybridní samohybný protiletadlový systém krátkého a středního dosahu byl vyvinut v 90. letech 20. století jako nástupce protiletadlového systému 9K22 Tunguska. První prototyp Rusko dokončilo roku 1994 a představilo na výstavě vojenské techniky MAKS 1995.

Psali jsme: Rusko rozmisťuje zbraně v Arktidě

Nedostatek financí po rozpadu SSSR ale další vývoj ukončil na dlouhých 5 let. V roce 2000 finanční injekce SAE umožnila pokračování tohoto projektu. Asadova Sýrie podepsala v roce 2006 objednávku 50 kusů tohoto systému za 1miliardu dolarů.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Zdroj: Twitter, Wikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace