Video: Jak by mohl vypadat ruský strategický bombardér PAK DA

Video: Jak by mohl vypadat ruský strategický bombardér PAK DA
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Ilustrační obrázek
02 / 10 / 2016, 06:00

Zcela nový ruský strategický bombardér PAK DA se měl objevit podle plánů velení ruského letectva v roce 2023. Nakonec dostala přednost inovovaná "Bílá labuť" Tu-160M2, ale plány na výrobu PAK DA prý ještě nejsou definitivně odloženy.

Rozhodnutí o restartu výroby strategických bombardérů Tu-160 udělal ruský ministr obrany tento rok, aby byla výroba rentabilní, je nutné udělat minimálně 50 kusů, sériová produkce bude od roku 2023, což byl původně rok uvedení úplně nového bombardéru PAK-DA. Ten zatím vypadá, že je zastaven úplně, nebo minimálně posunut někam k roku 2030.

Psali jsme: National Interest: Rusko tvrdí, že americké letouny 5. generace jsou jen fikce, stejně ale investuje miliardy do svých

Design nového stroje má chystat opět kancelář Tupolev.

Největší slabostí dnešního ruského obranného sektoru je, že jeho pracovní síla je jen malý zlomek bývalé velikosti v sovětské éře, je to méně než 10% v době svého zbrojního vrcholu v osmdesátých letech minulého století. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.