Video: Jak na somálské piráty - holandský vs. ruský způsob

Video: Jak na somálské piráty - holandský vs. ruský způsob
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Jsou dva způsoby:-)
23 / 02 / 2018, 11:00

Podívejte se na zásah holandských mariňáků a ruského námořnictva proti somálským pirátům, kteří přepadají námořní lodě.

2010: Německá posádka lodi MS Taipan vypnula motory přepadené loďi a bezpečně se zabarikádovala před piráty. Holandská námořní fregata Tromp vyslala na loď mariňáky, kteří vyčistili loď od Somálců. Všech 10 pirátů bylo zadrženo a loď byla schopna dokončit svoji plavbu.

A tady ruský způsob

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.