Video: Jak se nemá létat s Apachem v Afghánistánu

Video: Jak se nemá létat s Apachem v Afghánistánu
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Ah-64 se řítí k zemi
25 / 03 / 2018, 09:00

6. února 2012 havaroval Ah-64 Apache v kopcích provincie Paktika v Afghánistánu. To co zprvu vypadalo jako frajerský průlet se rychle změnilo v orání helikoptérou.

Pilot AH-64 ukazoval nadšeným vojákům na zemi manévrh nazývaný "návrat k cíli".  Tedy nízký průlet a přepadnutí o 180 stupňů do dalšího nízkého průletu. Zcela standardní manévr, ale dopadl v Afghánistánu poněkud jinak - neustále kolísající hustota vzduchu a teplota tohoto pilota řádně vyškolily.

Psali jsme: Je jediná ruská letadlová loď peklem pro svou posádku?

Zdroj: World war wings

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.