VIDEO Jak z hry Medal of Honor: Hrdinný Ukrajinec vyskočil ze zákopu a sejmul šest Wágnerovců

VIDEO Jak z hry Medal of Honor: Hrdinný Ukrajinec vyskočil ze zákopu a sejmul šest Wágnerovců
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Voják
21 / 04 / 2023, 14:00

Ukrajinský bojovník s krycím označením "Ticho" prokázal nebývalou odvahu v jedné z dílčích „mini“ bitev, které se odehrávají denně u Bachmutu. Namísto vyčkávání v zákopu analyzoval záběry z dronu a pohotově se rozhodl jednat. Video zveřejnil na facebooku novinář Jurij Butusov.

Ačkoli se déle sloužící voják 1. praporu 67. brigády "Vovka Da Vinci" díval do tváře smrti velmi zblízka, nepanikařil. „Rusové stříleli zblízka, vrhali granáty a zabili tři naše vojáky. Ale ti, kteří drželi své pozice, jednali jako skuteční hrdinové tváří v tvář nepříteli. Jakmile náš dron zahlédl Rusy, velitel "Ticho" zapnul kameru a rozhodl se jednat statečně, rozhodně a promyšleně. Vyskočil ze zákopu nahoru a vstoupil do bitvy. Video ukazuje, jak na vzdálenost 10 až 30 metrů zničil 6 ruských žoldáků ze skupiny Wagnera,“ uvedl novinář v komentáři.

Video nabývá na dramatičnosti v čase 1.11, kdy těsně před vchod ukrajinského zákopu dopadne dělostřelecký granát a tlaková vlna odhodí jednoho z vojáků. Ten po pádu pohotově vztyčeným palcem dává najevo, že je v pořádku. Následuje zneškodnění ruského granátníka ukrajinským hrdinou a jeho „výlet“ ze zákopu. Po celou dobu koordinuje přes vysílačku s vedením pozici Rusů a vydává rozhodné rozkazy svým podřízeným.  

video: youtube

Podle Butusova a jeho kontaktů na bojišti byla ruská skupina zcela zničena. Ukrajinští bojovníci s krycími označeními "Čest", "Ticho", "Vlados" a "Jablko" zneškodnili celkem devět Rusů, aniž by během přestřelky zaznamenali jakékoli oběti. Na zbytek Wágnerovců skrytých v zákopech pak zaútočilo dělostřelectvo.

Zdroj: Jurij Butusov, Facebook

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.