VIDEO: Jaké tajemství skrýval čínský bombardér H-6? Může to být hypersonická DF-17, zbraň na likvidaci amerických letadlových lodí, tvrdí expert

VIDEO: Jaké tajemství skrýval čínský bombardér H-6? Může to být hypersonická DF-17, zbraň na likvidaci amerických letadlových lodí, tvrdí expert
Autor fotografie: Alert5 (CC BY-SA 4.0)|Popisek: Čínský bombardér H-6K
21 / 10 / 2020, 13:00

Poměrně značnou pozornost vzbudilo amatérské video, které ukazuje přelet zřejmě čínského bombardéru H-6N, který mohl mít na trupu zavěšenou hypersonickou raketu DF-17.

Co nesl na trupu čínský bombardér H-6? To je předmětem nejnovějších spekulací i ,,zaručeně" pravdivých teorií. O víkendu se do veřejného prostoru dostalo video, na němž je v nepříliš dobré kvalitě vidět čínský bombardér, patrně ve verzi H-6N, který má na svém trupu zřejmě zavěšenou raketu, která může být onou DF-17. Podle tchaj-wanských médií se jednalo o raketu, která je okolo 13 metrů dlouhá a její průměr činí asi 1 metr. To by zhruba odpovídalo DF-17, která je přibližně 11 metrů dlouhá.

DF-17 byla jednou z raket, jež se představila na slavnostní vojenské přehlídce, která se konala k 70. výročí vzniku Čínské lidové republiky.

Odborník na vojenství a aviatiku Tyler Rogoway na serveru The Drive napsal, že ,,masivní" raketa může být hypersonický zbraňový systém, ,,zabiják letadlových lodí", jak se o něm v nadsázce hovoří, a že připomíná právě DF-17. Nicméně je to jen neověřené tvrzení, protože ani Čína nevydala oficiální zprávu o tom, že by bombardér nesl při přeletu hypersonickou zbraň. 

Na druhé straně, pokud by se posléze potvrdilo, že bombardér nesl hypersonickou zbraň, dokladovalo by to pouze fakt, že ,,hypersonické závody" jsou v plném proudu, a že Čína není zdaleka jediným zainteresovaným hráčem na tomto poli. Například ruským hypersonickým trumfem má být kluzák Avangard, který byl otestován v lednu 2019. Ani USA nezůstávají pozadu, když v březnu tohoto roku došlo k vypuštění raketového nosiče s hypersonickým kluzákem C-HGB. 

 

Zdroj: The Drive, Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace