VIDEO: Japonsko spustilo na vodu nový torpédoborec třídy 27DDG s raketou SM-3

VIDEO: Japonsko spustilo na vodu nový torpédoborec třídy 27DDG s raketou SM-3
Autor fotografie: screenshot Youtube|Popisek: Torpédoborec JS Maya
04 / 08 / 2018, 14:00

Na vodu byl při slavnostní ceremonii spuštěn nový torpédoborec JS Maya. Do služby bude uveden v roce 2020, o rok později pak její sesterské plavidlo, které zatím nemá název.

Japonsko posiluje obranu proti možné vojenské hrozbě ze strany Severní Koreje i Číny. Na vodu byl spuštěn torpédoborec JS Maya z třídy 27DDG s naváděnými protiraketovými střelami.

psali jsme: VIDEO: Na vodu byl spuštěn další raketový stealth torpédoborec z třídy Zumwalt USS Michael Monsoor

Trup lodě je odvozen z třídy Atago, ale torpédoborec z třídy 27DDG je větší , těžší a robustnější. Jedná se o 170 metrů dlouhý torpédoborec, jehož výtlak činí 8 200 tun, zatímco u třídy Atago 7 700 tun. Maximální rychlost torpédoborce je 30 uzlů.

Co se týče výzbroje, torpédoborec bude vybaven protiraketovým systémem Aegis Baseline J7. Plavidlo za 1,5 miliardy dolarů bude schopné vystřelit i třístupňovou raketu SM-3 (Standard Missile 3), kterou Japonsko společně vyvíjí s USA. Nový torpédoborec také dokáže ničit balistické rakety.

psali jsme: Čína obvinila USA, že jejich torpédoborec porušil její suverenitu v Jihočínském moři

Maya má vylepšený kombinovaný námořní pohon CODLAG, je vybavena radarovým systémem Northrop Grumman AN/SPQ-9B, který umožňuje detekovat a zaměřit nízkoletící protilodní raketové cíle ve vysoké rychlosti.

Do služby bude JS Maya uvedena v roce 2020, o rok později pak její sesterská loď, která je zatím bezejmenná.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte ví

 

Zdroj: thedrive.com

 

 

Tagy článku