VIDEO: Jediný ukrajinský tank se postavil do cesty ruské koloně

VIDEO: Jediný ukrajinský tank se postavil do cesty ruské koloně
Autor: VoidWanderer; CC BY-SA 4.0|Popisek: Ukrajinský T-64 na přehlídce v Kyjevě (2017)
07 / 04 / 2022, 11:45

Na videu, které sdílely ukrajinské ozbrojené síly, je vidět tank T-64, který se sám postavil koloně ruských obrněných vozidel.

Záběry nejprve sdílely ukrajinské ozbrojené síly na Telegramu a poté na Twitteru účet Ukraine Weapons Tracker (@UAWeapons). Zde je video.

Ukrajinský tank ruskou kolonu překvapil a Rusové spustili nekoordinovanou palbu, dokud si neuvědomili, odkud nepřítel střílí. Posádka ukrajinského tanku pak vypálila ještě jednu střelu na kolonu vzdálenou v tu chvíli asi 150 m, granát dopadl do nedalekého lesa a zřejmě se jednalo o tříštivo-trhavou střelu určenou  proti lehce obrněným vozidlům.

Pak osamělý tank nasměruje korbu k ruské koloně a vypálí znovu, tentokrát zasáhne BTR-82, což vyvolá opětování palby. Z týlu kolony proti Ukrajincům vyjíždí tank. Ukrajinci a Rusové pokračují v palbě, přičemž jeden voják vypálí protitankovou střelu, která mine a zasáhne dům.

Zdroj: UKDefenceJournal; Telegram

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace