VIDEO: Jednoduchost, praktické využití a skvělé terénní vlastnosti. To je nový Land Rover Defender 110 pro policii a armádu

VIDEO: Jednoduchost, praktické využití a skvělé terénní vlastnosti. To je nový Land Rover Defender 110 pro policii a armádu
Autor fotografie: Jakub Fišer|Popisek: Land Rover Defender 110
07 / 04 / 2021, 19:00

Společnost Dajbych jako specialista na úpravy terénních vozů a tradiční dodavatel nejen bezpečnostních složek a IZS postavila nový prototyp vozu určený právě policejním a armádním jednotkám. Jde o nový Land Rover Defender 110 upravený a vybavený potřebným příslušenstvím, který se vyznačuje praktičností, jednoduchostí a velmi dobrými offroad schopnostmi.

Prověřená kvalita

Vozy Land Rover dodávané a servisované firmou Dajbych jsou v bezpečnostních složkách dlouhodobě zavedené. Ať jde o aktuální modely (např. nová generace Discovery ve vozovém parku Policie ČR i Vojenské policie) nebo o klasický Land Rover Defender, který je v operačním nasazení v počtu stovek kusů. Je proto logické, že nový Defender, který je po loňské premiéře vnímaný jako přelom v terénních vozech, má namířeno do našich bezpečnostních složek. Aktuálně Autosalon Dajbych vyhrál tendr na 30 ks pro Policii ČR a účastnil se zrušeného výběrového řízení pro Vojenskou policii.

video: youtube

Dnes představené vozidlo vzniklo jako demonstrátor dalším složkám a institucím, pro které by mohlo být ideálním terénním autem pro jejich vozový park. Svou technickou specifikací je téměř shodné s vozy, které v tomto roce dostane právě Policie ČR. Při jeho stavbě byl kladen na jednoduchost, praktické využití a terénní vlastnosti. Jde vlastně o specifikaci se vším důležitým, která je výchozím základem a konečný uživatel jej může doplnit pro své specifické potřeby.

defender 3

,,Made in Czechoslovakia"

Podstatným faktorem pro zavedení do výzbroje je původ automobilu. Vyrábí se v nejmodernější továrně ve slovenské Nitře, veškeré úpravy pak probíhají v kompletně české společnosti Dajbych, případně jejích českých partnerů. To nahrává nejen například snadné logistice, bezpečnosti dodávek, ale také avizované možnosti společných nákupů pro české a slovenské ozbrojené síly a bezpečnostní složky ve formátu G-G. Dalšími benefity jsou rozsáhlá servisní síť v řadě zemí světa včetně střední Evropy, operabilita a v neposlední řadě nejvyšší ekologické a bezpečnostní standardy.

defender 2

Praktický teréňák

Představený policejní/vojenský Land Rover Defender disponuje třílitrovým šestiválcovým dieselem s výkonem 200k a točivým momentem 500 nm. Výjimečné jsou jeho off-road schopnosti díky velkým nájezdovým stupňům (37,5°/28°/40°), světlé výšce až 291 mm, brodivosti 90 cm či systému Terrain response včetně redukční převodovky a uzávěrek mezinápravového a zadního diferenciálu. Přitom jde o pohodlný a snadno ovladatelný moderní vůz. Důležité jsou i další praktické parametry: max. hmotnost taženého přívěsu 3,5, t, max. zatížení střechy 300 kg statické/168 kg dynamické, velký prostor pro posádku i náklad.

defender 4

Specialisté z offroadového oddělení společnosti Dajbych pak vůz dále upravili a vybavili:

- terénní pneumatiky Cooper AT na plechových discích
- naviják Warn Zeon se syntetickým lanem zabudovaným do nárazníku
- zvýšené sání
- masivní tažná oka
- barva NATO green (celolep kvalitní folií)
- výstražná zvuková a světelná zařízení
- střešní nosič
- výsuvný žebřík
- LED světelná lampa
- vnější boční nosič vybavení
- ochranné omyvatelné potahy sedadel
- kolejnicový systém zavazadlového prostoru

 

Tagy článku