VIDEO: Jihokorejská loděnice Hanjin Heavy Industries spustila na vodu vrtulníkovou výsadkovou loď Marado z třídy Dokdo

VIDEO: Jihokorejská loděnice Hanjin Heavy Industries spustila na vodu vrtulníkovou výsadkovou loď Marado z třídy Dokdo
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Vrtulníková výsadková loď Marado
21 / 05 / 2018, 11:00

Vrtulníková výsadková loď námořnictva Korejské republiky Marado třídy Dokdo byla slavnostně spuštěna na vodu.

Minulé pondělí proběhla slavnostní ceremonie spuštění vrtulníkové výsadkové lodi Marado za účasti zástupců loděnice Hanjin Heavy Industries, která stojí za stavbou plavidla, vysokých představitelů korejského námořnictva a vládní obranné agentury DAPA. Korejskému námořnictvu bude plavidlo dodáno v roce 2020 a bude tak druhou vrtulníkovou výsadkovou lodí třídy Dokdo. 

Stavba plavidla byla schválena jihokorejským parlamentem v roce 2010, kdy DAPA uzavřela kontrakt s loděnicí Hanjin Heavy Industries v hodnotě 380 milionů dolarů na stavbu lodi.

psali jsme: VIDEO: Italové pracují na nové výsadkové vrtulníkové lodi. Ponese název Thaon di Revel podle slavného velitele

Vrtulníková výsadková loď Dokdo

Vrtulníková výsadková loď Dokdo, první ze stejnojmenné třídy, zařazená do služby v roce 2007

 

Marado má délku 199 metrů, výtlak 14 500 tun. Maximální rychlost lodě je 23 uzlů, dosah činí 10 000 námořních mil při rychlosti 18 uzlů. Plavidlo pohání čtyři dieselové motory SEMT Pielstick 16 PC2.5 STC. Marado je schopné pojmout až 15 vrtulníků, dále 720 plně vyzbrojených vojáků námořní pěchoty, 10 tanků, 200 dalších vozidel, 7 obojživelných vozidel AAV a dvě výsadková vznášedla třídy LSF-II.

Obrannou výzbroj plavidla tvoří dva kanónové systémy Goalkeeper CIWS a jeden raketový systém RAM.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace