VIDEO: Jihokorejská vrtulníková výsadková loď Marado vstoupila do služby

VIDEO: Jihokorejská vrtulníková výsadková loď Marado vstoupila do služby
Autor: U.S. Navy, public domain|Popisek: Vrtulníková výsadková loď Dokdo
29 / 06 / 2021, 14:00

Jihokorejské námořnictvo zařadilo do služby svou novou vrtulníkovou výsadkovou loď Marado třídy Dokdo.

28. června se zapsal jako významný den pro jihokorejské námořnictvo. Do služby vstoupila vrtulníková výsadková loď Marado z třídy Dokdo. Na vodu byla spuštěna o tři roky dříve. Ve třídě Dokdo je už aktivní stejnojmenná jednotka, která vstoupila do služby v roce 2007. V plánu je pak postavit ještě jedno plavidlo této třídy.

                                   

                                                                         Video: YouTube

 

Stavba plavidla byla schválena jihokorejským parlamentem v roce 2010, kdy DAPA uzavřela kontrakt s loděnicí Hanjin Heavy Industries v hodnotě 380 milionů dolarů na stavbu lodi.

Marado má délku 199 metrů, výtlak 14 500 tun. Maximální rychlost lodě je 23 uzlů, dosah činí 10 000 námořních mil při rychlosti 18 uzlů. Plavidlo pohání čtyři dieselové motory SEMT Pielstick 16 PC2.5 STC. Marado je schopné pojmout až 15 vrtulníků, dále 720 plně vyzbrojených vojáků námořní pěchoty, 10 tanků, 200 dalších vozidel, 7 obojživelných vozidel AAV a dvě výsadková vznášedla třídy LSF-II. Obrannou výzbroj plavidla tvoří dva kanónové systémy Goalkeeper CIWS a jeden raketový systém RAM.

 

Zdroj: Navy Recognition

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace