VIDEO: Když se Rusové kočkují s Američany v Sýrii, Ivan končí "v příkopu"

VIDEO: Když se Rusové kočkují s Američany v Sýrii, Ivan končí &quote;v příkopu&quote;
Popisek: Americký vs ruský stroj
21 / 02 / 2020, 12:30

Vojenská vozidla obou předních světových vojenských velmocí se v Sýrii potkávají velmi často. Občas to podle fotografií vypadá že se vojáci potkali na kebabu, občas je situace poněkud "hustší" jako například na videu, kde je možné vidět střet mezi americkým vozidlem MRAP a ruským vozidle Gaz 2330 Tigr.

Na videu zachyceném projíždějícím vozidlem jsou vidět dvě vojenské kolony, kdy vpředu jede americká, následovaná ruskou. Jedno z ruských vozidel se vzápětí pokusí předjet americký MRAP, ale ten odbočuje nejprve vlevo, aby zamezil předjetí po silnici a když to ruský Tigr zkouší zprava, větší americké vozidlo vytlačí ruský stroj mimo silnici, a to včetně kontaktu mezi oběma vozidly.

I když to může vypadat jako "čuňárna" z americké strany, řidič MRAPu chtěl zcela logicky zabránit promíchání vojenských kolon a podobně by se zachoval patrně i ten ruský, kdyby se o předjetí pokusila americká kolona.

Ruský GAZ-2330 Tigr se vyrábí od roku 2005 a je primárně určen pro vojáky a policii, průběžně prochází inovacemi. Od roku 2010 používá místo amerických motorů Cummins ruské dieselové motory YaMZ 534 a 536. Tigr v konfiguraci pro přepravu osob pojme až 10 pasažérů, pancéřování odolá střelám do ráže 7,62 mm, střepinám granátů a také ochrání posádku před následky výbuchů menších nástražných výbušných zařízení a min. Další novinkou v modifikované verzi Tigru z roku 2018 je zvýšení balistické ochrany na třídu 6a. 

Zdroj videa: Secret Autochannel

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.