Video: Konvertoplán Bell V-280 dosáhl v testu zatím nejvyšší rychlosti

Video: Konvertoplán Bell V-280 dosáhl v testu zatím nejvyšší rychlosti
18 / 05 / 2018, 11:00

Bell V-280 Valor letos poprvé letěl s tiltrotory ve vodorovném režimu a lehký konvertoplán dosáhl během letu zatím maximální rychlosti 218 mil za hodinu.

Bell V-280 Valor je prototyp lehkého konvertoplánu chystaného pro americké letectvo v rámci programu Joint Multi-Role Technology Demonstrator (JMR-TD). Ambicí tohoto programu je náhrada starších strojů UH-60 Blackhawk a AH-64 Apache.

psali jsme: Prototyp konvertoplánu Bell V-280 Valor je hotov, čekají ho první testy

Valor bude schopen dosáhnout maximální rychlosti až 280 uzlů, tedy 322 mil v hodině, což je znatelně víc než stávající Blackhawky s rychlostí 222 mil. Naopak se tento lehký stroj blíží svou rychlostí vetšímu MV-22 Osprey.

psali jsme: Bell představil vrtulník budoucnosti

V-280 Valor má v transportní variantě unést až 14 vojáků a 4 členy posádky. Je vyvíjen i ve variantě útočné helikoptéry se schopností nést široké spektrum zbraní. Jeho výhodou má být i schopnost provozu v prostředí zvaném anglicky "High and Hot", tedy vysoko a v horku například v horách v Afghánistánu.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: Bell Flight

Tagy článku