VIDEO: Konvertoplán Bell V-280 Valor konečně vzlétl

VIDEO: Konvertoplán Bell V-280 Valor konečně vzlétl
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Bell V-280 Valor
20 / 12 / 2017, 08:30

Ke dlouho očekávané události došlo v mexickém městě Amarillo.

Konvertoplán Bell V-280 Valor zažil ,,ostrou" premiéru v mexickém městě Amarillo, kde absolvoval první krátký vzlet. Podle serveru defensenews.com setrval ve vzduchu nízko nad zemí zhruba 15 - 20 minut.

psali jsme: Prototyp konvertoplánu Bell V-280 Valor je hotov, čekají ho první testy

Konvertoplán je součástí experimentálního programu JMR-TD. V jeho rámci se testují nové stroje vysokorychlostních strojů se schopností kolmého startu a přistání VTOL. 

Pokud testy dopadnou dobře, americká armáda spustí navazující program Future Vertical Lift (FVL), který bude mít za cíl nahradit současné vrtulníky, zejména UH-60 Black Hawk a bitevní AH-64 Apache.

psali jsme: Nový bojový dron s kolmým startem pro americkou námořní pěchotu

Pokud půjde vše podle plánu, bude možné sériově dodávat V-280 Valor americké armádě v roce 2025.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: defensenews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace