VIDEO: Let EA-18G, ,,specialisty" na elektronický boj

VIDEO: Let EA-18G, ,,specialisty&quote; na elektronický boj
Autor fotografie: flickr.com (public domain)|Popisek: EA-18G
30 / 11 / 2017, 11:00

Efektní video z letu letounu Boeing EA-18G Growler, který se bude specializovat na elektronický boj.

Jedná se o  specializovanou verzí pro elektronický boj dvoumístné verze letounu F/A-18F Super Hornet. Proto letoun nemá  například ve výzbroji ani kanón. EA-18G konstrukčně vychází z  F/A-18F a tudíž i parametry budou podobné, stejně jako zhruba 90% dílů.

psali jsme: VIDEO: F/A-18F Super Hornet startuje z letadlové lodi Gerald Ford za pomoci elektromagnetického katapultu

EA-18G v budoucnu nahradí EA-6B Prowler, který již nějakou dobu zastarává. Systémy pro elektronický boj dodala společnost Northrop Grumman. Jediným zahraničním uživatelem letounu za 68 milionů dolarů je Austrálie. Co se týče výzbroje, EA-18G nemá kanón, jak už jsme uvedli, je vybaven 9 závěsníky do celkové hmotnosti 8050 kg, 6 podkřídelními a třemi trupovými.

psali jsme: Video: Pohled z kokpitu americké stíhačky F-18 Super Hornet

EA-18G

Boeing EA-18G Growler

 

Technické parametry EA-18G

Osádka: 2 (pilot a zbraňový důstojník)

Rozpětí: 13,7 m

Délka: 18,3 m

Výška: 4,9 m

Hmotnost prázdného stroje: 15 011 kg

Vzletová hmotnost: 21 772 kg

Maximální vzletová hmotnost: 29,964 kg

Pohonná jednotka: 2× General Electric F414-GE-400

Tah: 44 000 lbs

Maximální rychlost: Mach 1.8 (1900 km/h) ve výšce 12190 m

Dolet: 2,346 km, čistá konfigurace plus dvě AIM-9

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: youtube.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.