Video: Letadlová loď USS Abraham Lincoln driftuje po vlnách

Video: Letadlová loď USS Abraham Lincoln driftuje po vlnách
25 / 06 / 2017, 10:00

USS Abraham Lincoln (CVN 72) je jaderná letadlová loď třídy Nimitz o výtlaku asi 105 000 tun. Aktuálně prochází zkouškami po modernizaci a výměně jaderného paliva. Jak ukazuje video, posádka si to vcelku užívá...

USS Abraham Lincoln (CVN-72) je pátá letadlová loď Námořnictva Spojených států třídy Nimitz, působící v aktivní službě od roku 1989. Její stavba stála 4,7 miliardy dolarů. Modernizace a refit lodi začala v roce 2013 a její cena je odhadována na 3 miliardy dolarů.

Psali jsme: NI: Jednoduchý důvod, proč jsou americké letadlové lodě tak silné

Kromě doplnění paliva dvou nukleárních reaktorů lodi renovace zahrnuje také instalaci nového brzdného systému od společnosti General Atomics, který nahradí dosavadní hydraulické brzdy založené na elektromotorovém systému. Nový systém nabízí vyšší provozní flexibilitu, spolehlivost a bezpečnost, zatímco výdaje na jeho ovládání a údržbu jsou nižší. Nový systém také bude standardním vybavením letadlových lodí třídy Gerald R. Ford. Loď je první ze třídy Nimitz, která tento systém dostane. Ostatní sesterské lodi jej obdrží v následujících letech. Loď dostala i nový velitelský ostrov, upraveny byly elektronické systémy a katapulty.

USS Abraham Lincoln

Psali jsme: Je jediná ruská letadlová loď peklem pro svou posádku?

USS Abraham Lincoln první letadlovou lodí US Navy, schopnou provozovat ze své paluby letadla páté generace Lockheed Martin F-35C Joint Strike Fighter.

Zdroj: US Navy

Tagy článku