Video: Letadlová loď USS Abraham Lincoln driftuje po vlnách

Video: Letadlová loď USS Abraham Lincoln driftuje po vlnách
25 / 06 / 2017, 10:00

USS Abraham Lincoln (CVN 72) je jaderná letadlová loď třídy Nimitz o výtlaku asi 105 000 tun. Aktuálně prochází zkouškami po modernizaci a výměně jaderného paliva. Jak ukazuje video, posádka si to vcelku užívá...

USS Abraham Lincoln (CVN-72) je pátá letadlová loď Námořnictva Spojených států třídy Nimitz, působící v aktivní službě od roku 1989. Její stavba stála 4,7 miliardy dolarů. Modernizace a refit lodi začala v roce 2013 a její cena je odhadována na 3 miliardy dolarů.

Psali jsme: NI: Jednoduchý důvod, proč jsou americké letadlové lodě tak silné

Kromě doplnění paliva dvou nukleárních reaktorů lodi renovace zahrnuje také instalaci nového brzdného systému od společnosti General Atomics, který nahradí dosavadní hydraulické brzdy založené na elektromotorovém systému. Nový systém nabízí vyšší provozní flexibilitu, spolehlivost a bezpečnost, zatímco výdaje na jeho ovládání a údržbu jsou nižší. Nový systém také bude standardním vybavením letadlových lodí třídy Gerald R. Ford. Loď je první ze třídy Nimitz, která tento systém dostane. Ostatní sesterské lodi jej obdrží v následujících letech. Loď dostala i nový velitelský ostrov, upraveny byly elektronické systémy a katapulty.

USS Abraham Lincoln

Psali jsme: Je jediná ruská letadlová loď peklem pro svou posádku?

USS Abraham Lincoln první letadlovou lodí US Navy, schopnou provozovat ze své paluby letadla páté generace Lockheed Martin F-35C Joint Strike Fighter.

Zdroj: US Navy

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace