VIDEO: ,,Americký Rambo" CH-53K King Stallion unese přes 12 tun nákladu

VIDEO: ,,Americký Rambo&quote; CH-53K King Stallion unese přes 12 tun nákladu
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: CH-53K King Stallion
26 / 07 / 2017, 10:00

Těžký vrtulník CH-53K King Stallion brzy posílí námořní pěchotu USA. Bude to největší a současně nejtěžší vrtulník, který mělo americké námořnictvo k dispozici.

Americké námořnictvo se může těšit, že dostane 200 nejtěžších vrtulníků Sikorsky CH-53K King Stallion. Ty nahradí dosavadní CH-53E Super Stallion.

Hlavní předností těžkého vrtulníku King Stallion je schopnost unést až 12 tun nákladu, což je třikrát více, než unesl jeho předchůdce Super Stallion. Pro King Stallion nebude problém přepravovat obrněná vozidla , jako je například Humvee, ale i víceúčelová lehká terénní obrněná vozidla (JLTV), a výjimkou nemá být ani přeprava osmikolového obojživelného obrněného transportéru LAV-25.

psali jsme: Hybridní vrtulník Sikorsky S-97 Raider - extrémně rychlý stroj pro bitevní i záchranné operace

Vrtulník disponuje externím hákovým systémem, který umožní přepravit až tři samostatné zásobovací kontejnery na tři různé předsunuté základny.

Nový design stroje pak zahrnuje tři motory o výkonu 7 500 koní, vrtulník je osazen čtvrtou generací kompozitních listů rotorů, má větší kabinu a prostor než jeho předchůdce, takže je schopen pojmout až 55 ,,mariňáků". 

Schopnosti a nejmodernější design těžkého vrtulníku King Stallionu vyjdou americkou námořní pěchotu poměrně draho. Celková cena 200 strojů dodaných pro námořní pěchotu bude činit 25 miliard dolarů. Námořnictvo USA má získat tyto první výkonné stroje v roce 2018. Sériová výroba King Stallionu se má potom rozběhnout v roce 2021.

 

psali jsme:

(VIDEO) Nasadnite si do bojového vrtuľníka Mil Mi-24

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.