VIDEO: Letoun Su-35 údajně poslal kanonem k zemi Su-30. Sestřelit ho měl během rutinního letu

VIDEO: Letoun Su-35 údajně poslal kanonem k zemi Su-30. Sestřelit ho měl během rutinního letu
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Su-35
24 / 09 / 2020, 10:00

Během rutinního cvičného letu měl údajně omylem sestřelit pilot letounu Su-35 stroj Su-30, který se zřítil 22. září v Tverské oblasti.

Poněkud kuriózní nehodu vyšetřují Rusové. V Tverské oblasti se zřítil letoun Su-30, který měl údajně omylem sestřelit kanonem ,,kolega" Su-35. Incident se odehrál při manévru během rutinního cvičného letu.

Piloti sestřeleného letounu se katapultovali a stíhač se zřítil do zalesněné oblasti. Při nehodě nepřišel nikdo o život a oba piloti jsou podle nejnovějších zpráv v ,,uspokojivém stavu".

Nejprve proběhly informace o tom, že Su-30 se zřítilo vinou poruchy či technického problému, nyní to spíše vypadá, že došlo zřejmě k omylu a pilot Su-35 svého kolegu poslal k zemi. Na jasné vyjádření si budeme muset počkat.

 

Zdroj: TASS, the Drive

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace