Video: Liaoning a dalších 50 čínských válečných lodí ukazuje svaly v Jihočínském moři

Video: Liaoning a dalších 50 čínských válečných lodí ukazuje svaly v Jihočínském moři
Popisek: Liaoning
13 / 04 / 2018, 14:00

Čínské námořnictvo poslalo svojí letadlovou loď Liaoning a dalších 50 válečných lodí do Jihočínského moře na největší vojenské cvičení. Různorodá cvičení jsou zaměřeny na Liaoning, účastní se válečné lodě a bojové letouny ze Severní, Východní a Jižní flotily.

První čínská letadlová loď jménem Liaoning vstoupila do služby v září roku 2012, její základ byla ale položen v SSSR, Čína nekompletní loď  koupila pod jménem Varjag rozestavěnou a bez motorů za 20 miliónů dolarů od Ukrajiny. Funkční loď vznikala téměř 10 let, 3 roky strávila v Istanbulu, kdy se Turecko bálo pustit tento kolos bez pohonu do Bosporu.

Psali jsme: Čína potvrdila stavbu druhé letadlové lodě

Sovětský styl letadlové lodi, který Rusko a Čína stále používají, má jiný účel než americká letadlová loď s plochou palubou. Letadlové lodě vycházející z dob SSSR mají větší smysl pro pobřežní obranu. Liaoning vypouští palubní letadla pomocí skokanského můstku, protože postrádá katapulty, které mají letadlové lodě USA.

psali jsme: Francouzská ponorka potopila letadlovou loď USS Theodore Roosevelt!

Ruský Kuzněcov postavený na stejném principu, je všude kam pluje, doprovázen remorkérem pro případ, že se rozpadne, jak tomu bylo v roce 2012.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace