VIDEO: Na letecké show MAKS byl představen zmodernizovaný MiG-35

VIDEO: Na letecké show MAKS byl představen zmodernizovaný MiG-35
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Mig-35
20 / 07 / 2017, 14:00

Rusové představili na letecké show v Žukovském u Moskvy zmodernizovanou verzi MiGu-35.

Stroj je nástupcem populárního Migu-29, který byl vyvinut již koncem sedmdesátých let a sloužil i v československé armádě. MiG-35 je vybaven nejmodernějšími zbraňovými systémy, elektronikou a avionikou. MiG-35 má nyní nový radar, vybavení pro průzkum a vylepšené zbraně. Maximální rychlost zmodernizovaného stroje činí 2 400 kilometrů v hodině.

psali jsme: Nejnovější video stroje Mig-31

MiG-35 oředstavuje čtvrtou generaci stíhacích letadel, která ale bude podle svých tvůrců konkurenceschopná strojům z páté generace. Jeho materiál mu propůjčují podle dalšího ředitele společnosti MiG Ilji Tarasenka vlastnosti stealth, který činí stroj neviditelný pro nepřítele.

Ředitel společnosti MiG Sergej Korotkov prohlásil, že prototyp MiGu-35, který byl představen na letecké show MAKS, může díky svým vylepšeným schopnostem vítězit i nad nejmodernějšími americkými stroji F-35. Náměstek ruského ministra obrany Jurij Borisov k tomu dodal, že pokud MiG-35 úspěšně dokončí testy tento rok, může být nasazen do akce již v roce 2018.

psali jsme: Mig-35 jako Potěmkinova vesnice pro Putina?

Velitel ruského letectva Viktor Bondarev pak řekl, že MiG-35 se v případě úspěšných testů může stát jediným typem lehké stíhačky v ruském letectvu.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.