VIDEO: Na vodu byl spuštěn další raketový stealth torpédoborec z třídy Zumwalt USS Michael Monsoor

VIDEO: Na vodu byl spuštěn další raketový stealth torpédoborec z třídy Zumwalt USS Michael Monsoor
Popisek: USS Zumwalt
16 / 12 / 2017, 09:00

Další torpédoborec z třídy Zumwalt byl spuštěn na vodu. Absolvuje nyní sérii nezbytných zkoušek.

Druhý raketový stealth torpédoborec třídy Zumwalt USS Michael Mansoor (DDG -1001 vyplul z loděnice Bath Iron Works ve městě Bath v americkém státě Maine. Plavidlo z největší třídy amerických torpédoborců, které kdy byly pro US Navy postaveny, nyní absolvuje všechny potřebné testy, aby bylo ,provozuschopné. První zkoušky na vodě budou především testovat funkčnost základních palubních systémů.

psali jsme: USS Zumwalt: Největší a nejvyspělejší torpédoborec světa

US Navy si objednala celkem tři plavidla z této třídy. Třetí plavidlo USS Lyndon B. Johnson (DDG-1002) má podle plánu vstoupit do aktivní služby v prosinci 2018.

 

Třída USS Zumwalt je považována za nejmodernější třídu amerických torpédoborců, která představuje novou generaci hladinových plavidel. Torpédoborec třídy Zumwalt bude schopen provádět operace u pobřežních vod i útoky na povrchu. Plavidlo je 183 metrů dlouhé a 24,5 metru široké, může plout rychlostí až 30 uzlů. Pohon zajišťují dvě plynové turbíny Rolls-Royce MT30.

psali jsme: Video: První pohled do torpédoborce budoucnosti USS Zumwalt

Na palubě je 20 vertikálních vypouštěcích sil (PVLS), každé bude obsahovat 5 střel, celkem tedy ponese loď 80 střel s plochou dráhou letu Tomahawk, raketová torpéda ASROC, protiletadlové střely Standard SM-3 a RIM-162 ESSM. Dělová výzbroj tzv. Advanced Gun System obsahuje dva automatické 155 mm kanóny s kadencí 12 ran za minutu a dostřelem 100 námořních mil a dva 30mm kanóny Bushmaster II Mk 46. V zadní části plavidla je prostor pro dva vrtulníky.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: navyrecognition.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.