(VIDEO) Najnovšia britská lietadlová loď HMS Queen Elizabeth dorazila do Portsmouth

(VIDEO) Najnovšia britská lietadlová loď HMS Queen Elizabeth dorazila do Portsmouth
Autor: By Fleet Air Arm aircrew - UK Ministry of Defence photo 45162752, OGL|Popisek: HMS Queen Elizabeth, Jún 2017
16 / 08 / 2017, 08:45

Najnovšia britská lietadlová loď HMS Queen Elizabeth dnes dorazila do prístavu v Portsmouth.

HMS Queen Elizabeth je schopná niesť na palube až 40 lietadiel, a posádku môže tvoriť až 1 000 ľudí.

Jej rozmery budia rešpekt. Plavidlo má na dĺžku 280 metrov a váži 65 000 ton. Na lodi pracovalo počas ôsmych rokov približne 11 000 pracovníkov. Stavba HMS Queen Elizabeth a jej sesterskej lodi HMS Prince of Wales stála astronomických šesť miliard libier, čo z nej robí najdrahšie plavilo v histórií Royal Navy.

O pohon lode sa budú starať štyri dieselové generátory - dva s výkonom 15 000 koní a dva s výkonom 12 koní, taktiež dve plynové turbíny s výkonom 48 000 koní.

Briti sú na svoje nové plavidlo patrične hrdí. Nedávno britský minister obrany Michael Fallon vyhlásil, že Rusi budú 65 000 tonovú HMS Queen Elizabeth Britom závidieť.

Na toto vyhlásenie zareagovali a Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konashenkov:

''Narozdiel od vlajkovej lode Admirála Kuznetsova, britská HMS Queen Elizabeth je len veľký vhodný námorný cieľ," podotkol Konashenkov.

Písali sme:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace